Богдан Душко: “Ринок сонячної енергетики без сумніву очікує на відновлення”

Богдан Душко, директор компанії Altek – провідного імпортера обладнання для сонячної енергетики, вважає, що Україна має великий потенціал використання ВДЕ та сонячної енергетики, зокрема. Це обумовлено тим, що клімат та географічне положення України дуже сприятливі для розвитку сонячної енергетики і будівництва СЕС на всій території країни. Навіть північні області нашої країни мають значний потенціал для використання енергії сонця. Сонячна енергія завжди доступна і не закінчиться, що робить її завжди актуальною для енергетичної незалежності України та подолання енергетичної бідності.

“Я вважаю, що сонячна енергетика в Україні ще не реалізувала навіть 10% свого потенціалу і має стати ключовою сферою для енергетичного переходу від викопних видів палива до відновлюваних джерел енергії. Майбутнє буде саме за розподіленою генерацією” – вважає директор компанії Altek.

За темпами зростання галузі сонячної енергетики у 2020 р. Україна досягла +23,5%. В світі дуже активно продовжує зростати динаміка встановлення сонячних панелей на дахах будинків (або земельній ділянці) для генерації електроенергії та сонячних колекторів для нагріву води. Не залишиться осторонь еволюційних процесів і власники домогосподарств та бізнесу в Україні. Активний розвиток домашніх сонячних станцій та комерційних об’єктів для забезпечення власного споживання стануть ключовими трендами у 2021-2022 роках за умови, якщо Уряд збереже діючу форму підтримки для домашніх СЕС та впровадить систему Net Energy Billing, яка, відповідно до раніше озвучених намірів, має стати ключовим стимулом для юридичних осіб переходити на використання чистих джерел енергії.

“На сьогодні ми бачимо чітку тенденцію до набуття популярності “зеленої” енергетики. Більше 30 тисяч домогосподарств встановили сонячні панелі. Разом з тим, відбувається покращення енергоефективності через значне зменшення електроспоживання різними побутовими приладами, хоча і їх кількість зростає. Люди стають більш свідомими і звертають увагу на те скільки споживає той чи інший прилад. Електроприлади заполонили кожну кухню і ванну. Електроопалення в сучасних будинках стає вигіднішим ніж використання газу. Також зростає кількість електромобілів на українських дорогах, яких вже понад 35 тисяч. Це все створює сприятливі умови для збільшення споживання електроенергії населенням та розвитку розподіленої генерації”, – зазначає Богдан Душко.

Між іншим, технології роблять наше життя легшим і комфортнішим. Зокрема, грамотна державна політика та підтримка орієнтована на розвиток малих генерацій матиме позитивний вплив на збільшення частки відновлюваної енергетики в загальному енергетичному балансі та досягненні цілей 4 енергопакету Європейського Союзу. Враховуючи те, що Україна взяла на себе екологічні та кліматичні зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію, а тому, так чи інакше, вона має їх виконувати і відповідати політикам Європейського зеленого курсу.

Також Богдан наголосив: “Так, як і вся економіка, індустрія сонячної енергетики дуже відчула на собі вплив коронавірусної кризи. Однак, зараз є сприятливі фактори для розвитку. Ринок сонячної енергетики без сумніву очікує на відновлення. І компанія Altek готова бути частиною цього процесу”.

Асоціація сонячної енергетики України послідовно працює над створенням сприятливих умов для роботи всього ринку сонячної енергетики. Нещодавно за ініціативою компаній-учасників АСЕУ в Асоціації сонячної енергетики було утворено профільний комітет – Комітет імпортерів та дистриб’юторів. Метою діяльності зазначеного комітету є стати майданчиком діалогу бізнесу, який займається імпортом та дистрибуцією обладнання для сонячної енергетики для напрацювання спільних правил і затвердження спільних цінностей.

“Ми утворили потужну платформу для взаємодії імпортерів обладнання для сонячної енергетики. Найближчим часом вже відбудеться установче засідання Комітету і ми затвердимо план його роботи на найближчий рік. Запрошую всі зацікавлені компанії імпортери, постачальники та дистриб’ютори з сонячного ринку до спільної роботи з нами на базі Комітету АСЕУ ” – наголошує Богдан Душко.

Між іншим, 7-8 липня 2021 року пройшла виставка CISOLAR 2021, на якій були представлені компанії, які об’єднує новостворений Комітет імпортерів та дистриб’юторів АСЕУ: найбільший імпортер, виробник та розробник обладнання для альтернативної енергетики в Україні “Altek”, дистриб’ютор технологій та обладнання компанія “Атмосфера”, а також виробник систем кріплення для сонячних станцій компанія “KRIPTER”. На виставці були представлені останні технологічні досягнення у сфері відновлюваної енергетики, та вперше – побутова система накопичення енергії.

Галузева спільнота АСЕУ розділяє думки стосовно “зелених” інвестицій, які так чи інакше стануть пріоритетними напрямами для економіки України. Навіть, якщо сьогодні Уряд не вважає відновлювану енергетику стратегічним пріоритетом, глобальні світові тренди покажуть за якою течію Україна має рухатись для формування низьковуглецевої економіки.

А ми почнемо будувати майбутнє разом вже зараз!

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори