Асоціація сонячної енергетики України направила запит голові НКРЕКП та керівнику НЕК «Укренерго»

Асоціація сонячної енергетики України (АСЕУ) направила запит голові НКРЕКП Тарасюку В. В. та керівнику НЕК «Укренерго» Кудрицькому В. Д. щодо надання роз’яснення з питань застосування деяких нормативних актів в частині обмеження відпуску електроенергії виробниками за “зеленим” тарифом.

Причина – часті та, навіть, нічні диспетчерські обмеження сонячної генерації.
На основі цього виник ряд запитань, які потребують термінових роз’яснень з боку Регулятора.

Зокрема:

  • Які команди на розвантаження виробникам за “зеленим” тарифом з боку диспетчерів ОСП не передбачають подальшу обов’язкову оплату/відшкодування? Чи підлягає відшкодуванню/компенсації виконання команди на розвантаження виробника ВДЕ з підстави «операційної безпеки» наданої в рамках СКО та поза ним?
  • Чи має повноваження диспетчер задіювати виробників за “зеленим” тарифом для врегулювання системних обмежень, які є наслідком дії обставин непереборної сили на безоплатній основі, якщо потужність на розвантаження у таких виробників доступна в СКО?
  • Відповідно до Закону “Про ринок електроенергії” оператор систем передачі зобов’язаний повідомляти НКРЕКП про врегулювання системних обмежень, які були наслідком дії обставин непереборної сили. Чи проводилось таке врегулювання/інформування про врегулювання у 2021 році та коли мали місце зазначені події?
  • Які передбачені джерела погашення заборгованості, що гарантована Законом за обмеження ВДЕ, які мали місце у 2020 році?

    Замовити зворотній дзвінок
    [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
    СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

    Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

      IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

      Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

        Догори