Провідні асоціації відновлюваної енергетики в Україні звернулись до НКРЕКП щодо неприпустимості стягнення з компаній коштів для покриття арбітражних витрат ДП “Гарантований покупець”

Асоціація сонячної енергетики України, Українська Вітроенергетична Асоціація, Українська асоціація відновлюваної енергетики, Європейсько-Українське Енергетичне Агентство направили листи на адресу голови НКРЕКП Валерія Тарасюка щодо неправомірності прийняття Рішення НКРЕКП про затвердження розміру внесків для створення спеціального фонду, призначеного для покриття арбітражних витрат гарантованого покупця, передбаченого проектом порядку денного до засідання НКРЕКП 16 грудня 2020 року.
В своїх зверненнях галузеві асоціації зазначають, що в обґрунтуванні до рішення, опублікованому на сайті Регулятора, НКРЕКП помилково приймає до уваги розрахунок, надісланий у листі ДП «Гарантований покупець», що передбачає наявність 74,47 млн. грн. витрат, нібито пов’язаних із вирішенням спорів, в арбітражі.
Асоціації зауважують, що ані обґрунтування до рішення, опублікованому на сайті Регулятора, НКРЕКП, ані лист ДП «Гарантований покупець», на який посилається НКРЕКП не містять інформації щодо фактичної наявності арбітражних спорів ДП «Гарантований покупець» з виробниками за «зеленим» тарифом; витрат, пов’язаних з розглядом арбітражних спорів, які були фактично здійснені ДП «Гарантований покупець»; документів (договорів, актів приймання-передачі робіт\послуг, рахунків), що дозволяють достовірно оцінити розмір витрат ДП «Гарантований покупець». Натомість, згідно опублікованих документів зрозуміло, що мова йде не про реальні арбітражні спори та реальні витрати ДП «Гарантований покупець», а про гіпотетичні випадки, що на думку ДП «Гарантований покупець» можуть мати місце у майбутньому.
Оскільки прийняття завідомо необґрунтованого та неправомірного рішення НКРЕКП може призвести до недоотримання виробниками за «зеленим» тарифом належних їм коштів за вироблену електроенергію, галузеві асоціації звертаються з проханням до Регулятора не ухвалювати Рішення про затвердження розміру внесків для створення спеціального фонду, призначеного для покриття арбітражних витрат гарантованого покупця у розмірі 0,11% доходу виробників від продажу електроенергії за «зеленим» тарифом.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори