Прес-конференція представників індустрії сонячної енергетики за результатами Першого українського сонячного ЕРС Форуму

Сьогодні в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» пройшла прес-конференція представників індустрії сонячної енергетики за результатами Першого українського сонячного ЕРС Форуму на тему “Шляхи розвитку ринку сонячної енергетики”.
Індустрія сонячної енергетики України наразі потребує вагомої підтримки, тож ми вирішили актуалізувати поточні питання профільних компаній та знайти шляхи їх вирішення для подальшого розвитку галузі.
Артем Семенишин, директор Асоціації сонячної енергетики України наголосив, що гострою викликом є відновлення довіри інвесторів до української економіки, до сектору відновлюваної енергетики, а також довіри учасників ринку до дій влади. «Без радикальних змін у ставленні держави до інвесторів ВДЕ ми не зможемо повернути довіру іноземних та українських інвесторів, і таким чином, не зможемо розвивати сектор відновлюваних джерел енергії», – сказав Артем.
Максим Молдован, головний інженер EDS Engineering, закцентував увагу на тому, що ключове місце, яке гальмує розвиток галузі – це знос електричних мереж і обладнання. «Загальний знос мереж становить 50-60%. У зв’язку з цим в 2019 в Україні відбулося 156, 000 тис. аварій. Навпаки, запропонувавши дорожню карту реконструкції на найближчі 5 років, забезпечивши захист інвестицій на законодавчому рівні, у нас з’явиться шанс вийти на новий рівень», – наголосив Максим.
Максим Бабаєв, CEO і координатор платформи GetMarket: «Проблема в тому, що реформа ДАБІ, яка була запущена, і напряму впливає на проєкти відновлюваної енергетики, гальмує всю галузь, і взагалі унеможливлює дуже велику частину нової діяльності в секторі. Потрібно повернути тимчасово старі правила гри і дозволити компаніям далі працювати, це допоможе зберегти якусь динаміку в сонячній енергетиці, взагалі в відновлюваній енергетиці».
«Ми вважаємо, що є механізми, які можуть сприяти розвитку мереж, розвитку енергетики взагалі, таким чином, щоб в майбутньому не виникало питань про балансування, не виникало питань про зношені мережі. Такий механізм, як Net Metering, точно може допомогти балансувати мережі, використовувати вже існуючі ресурси мережі для того, щоб оптимізувати всю енергосистему, а також надати можливість бізнесу та державі інвестувати в сонячні електростанції без додаткових витрат на балансування», – сказав Олексій Бадіка, власник і головний виконавчий директор компанії Атмосфера.
«Для того, аби ми могли безпечно експлуатувати нововведені об’єкти відновлюваних джерел, які вже є сьогодні, і ефективно їх використовувати, а не відключати по команді диспетчера, ми повинні мати балансуючі потужності. Ми за короткий строк здатні інтегрувати в систему швидкоманеврові газові станції, energy storage, але для цього повинна буди політична воля і державницька позиція», – сказав директор Voltage Group Віталій Николаєнко.
Олександр Суслов, генеральний директор VOLTEN GROUP наголосив, що найголовніше-це вибір стратегії, стратегії довгострокового розвитку нашої країни, для того, щоб всі гравці ринку і підприємства розуміли, куди ми рухаємося, як і в якому напрямку. «Розвиток загальної стратегії держави та додержання цієї стратегії, не дивлячись на зміну політичних гравців, дозволе нам йти вперед!», – сказав Олександр.
Дякуємо всім учасникам прес-конференції та тим, хто долучився до нас онлайн. Нам вдалося зібрати людей, небайдужих до розвитку сонячної енергетики в Україні. Тільки об’єднавшись ми зможемо достукатися до людей, які приймають рішення в державі!

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори