Позиція АСЕУ – процес виплат компенсацій за обмеження ВДЕ генерації має бути розпочато

“Позиція АСЕУ – процес виплат компенсацій за обмеження ВДЕ генерації має бути розпочато” – зазначив Артем Семенишин, директор Асоціації сонячної енергетики України під час вебінару “Як отримати компенсацію за обмеження CЕС? Правовий механізм”.
Примусове відключення і обмеження – негативне явище для стабільності сонячної генерації. Тож Асоціація давно займається цим питанням. Минулого року з ініціативи АСЕУ та інших галузевих об’єднань створили робочу групу на базі НЕК “Укренерго”, яка напрацювала зміни, пізніше схвалені НКРЕКП, що стали методикою та порядком відшкодування обмежень.
Нормативно-правове поле щодо компенсацій досить детально врегульоване. ОСП у будь-якому разі доведеться заплатити за всі обмеження та за “зеленим” тарифом. Єдина і наразі найбільша проблема – відсутність джерела фінансування.
“Ми маємо допомогти Укренерго знайти джерело фінансування. Не менш важливо – зробити цей механізм максимально автоматизованим”, – додав Artem Semenishin.
Більш детально про правові та технічні механізми обмеження СЕС, розрахунок обсягу не відпущеної виробником електроенергії та алгоритм звернення для отримання компенсації із конкретними прикладами розповіли експертки вебінару:
– Ольга Савченко, голова Комітету АСЕУ з питань правового забезпечення галузі сонячної енергетики, партнер юридичної компанії “Альтело”
– Марія Задорожна, юристконсультка АСЕУ
Учасники онлайн-заходу досить активно долучилися до дискусії. Багато з них уже отримували команду ОСП на обмеження цього року, проте не всі розуміли природу таких команд.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори