Наша ціль для відновлення — 17 ГВТ сонячної потужності до 2030 року

Друга частина інтерв’ю Артема Семенишина, директора АСЕУ, для профільного британського онлайн-видання PV-Tech.

Війна з росією значно погіршила ситуацію в економіці та сонячній галузі України: втрачено понад 1 ГВт потужностей сонячних станцій, призупинено більшість нових фотовольтаїчних проєктів. Тому декілька профільних асоціацій закликали забезпечення відновлення України за рахунок ВДЕ з метою досягнення 50% виробництва електроенергії з ВДЕ до 2030 року.

За словами Артема Семенишина, директора Асоціації сонячної енергетики України, будь-яке відновлення потребує введення певних законодавчих змін для стимулювання розвитку сонячного сектору. Наразі АСЕУ працює з Міністерством енергетики над системою net energy billing, яка могла б стимулювати використання сонячної енергії на дахах малих і середніх підприємств.

«В якості заходу для відновлення енергетичної незалежності, ми плануємо встановити 1 млн дахових сонячних електростанцій по всій Україні – як домашніх, так і промислових “, — зазначив Артем Семенишин.

За словами директора АСЕУ, реалізація ініціативи ЄС щодо обов’язкового встановлення сонячних батарей на дахах у всіх нових громадських і комерційних будівлях з 2026 року, та всіх нових житлових будинках з 2029 року — також дасть вкрай необхідний поштовх для сегменту дахових СЕС в Україні.

Асоцація підрахувала, що за сценарієм енергетичного переходу, встановлена потужність сонячних електростанцій має досягти щонайменше 17 ГВт до 2030 року. А у планах — досягнути до 20 ГВт встановленої сонячної потужності для житлових будинків і комунальних будівель.

Така встановлена сонячна потужність допоможе досягти 50% виробництва електроенергії з відновлюваних джерел до 2030 року. Ціль була поставлена АСЕУ, УВЕА та європейськими профільними сонячними та вітровими асоціаціями на влітку цього року, шляхом закликів європейських та українських політиків створити технологічне й інвестиційне партнерство.

Однак ця мета передбачає створення нових потужностей для ВДЕ, а також поступове припинення експлуатації вугільних та закриття застарілих атомних електростанцій, які стали об’єктами нападів, або були пошкоджені під час війни.

“Нам потрібно розпочати виводити з експлуатації атомні електростанції, які нині виробляють від 40 до 50% електроенергії. Вони були побудовані понад 40 років тому і цей процес буде тривати не одне десятиліття”, – сказав Семенишин, додавши, що Україна вже отримує 4% своєї енергії від великих гідроелектростанцій. За його словами, решта зможе буде надходити від сонячної енергії, вітру, біомаси та малих ГЕС, та буде балансуватися з використанням розумних мереж та систем накопичення енергії, що вже передбачені законодавством України.

Дякуємо PV-Tech за цікаву розмову та висвітлення поточної ситуації в Україні у сфері сонячної енергетики!

🖇 Посилання на публікацію у PV-Tech: http://surl.li/dieux

    Замовити зворотній дзвінок
    [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
    СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

    Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

      IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

      Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

        Догори