Галузь сонячної енергетики в Украіні: затяжна криза чи нові можливості?

Напад росії на Україну призвів до безпрецедентної глобальної енергетичної кризи. Але разом с тим війна дає поштовх для прискореного зеленого переходу з метою зменшення залежності від російського імпорту енергоносіїв. Компанії галузі сонячної енергетики знаходять в собі ресурси для ефективної роботи, та обрали курс для виходу на європейський ринок.

З початком повномасштабного вторгнення Асоціація сонячної енергетики України також відчула на собі нові виклики. Команда змушена працювати віддалено, іноді в умовах повітряних тривог та обстрілів. Офіс, де працювала команда АСЕУ, також зазнав руйнувань. Але попри це, ми розуміємо, що саме зараз як ніколи потрібно згуртуватися та докласти зусиль задля підтримки сонячної галузі в цілому, а також учасників та партнерів.

АСЕУ щодня невтомно працює, аби бути голосом галузі альтернативних джерел попри усі складнощі!

Так, група компаній KNESS – генеральний партнер Асоціації, за час повномасштабної збройної російської агресії проти України, відновила важливу інфраструктуру Вінничини, реконструювала системи забезпечення автономного електроживлення лікарень. Компанія активно допомагає дітям-переселенцям, організовуючи центри-прихистки.
Нещодавно інженери KNESS створили мобільну сонячну станцію «PV-СІЧ», що виготовляється та постачається за запитом у місця, де відсутнє централізоване електропостачання чи немає можливості ним скористатися. Але разом с цим, компанія продовжує активно працювати, розвиватися, та рішучими кроками виходить на європейський ринок.

Інші учасники АСЕУ – Енерго-Сила груп, Солар Стальконструкція, Атмосфера, взяли участь у найбільшій виставці сонячної індустрії Intersolar в Мюнхені. Зараз компанії активно готуються до експортної діяльності і Асоціація сприяє їм у цьому розвитку, та допомагає.

Важливим у діяльності Асоціації є те, що ми активно працюємо в напрямку майбутнього відшкодування збитків СЕС, які зазнали пошкоджень внаслідок воєнної агресії. А саме, напрацьовано алгоритм фіксації збитків, збираємо контакти тих, хто потребує допомоги з відновлення роботи СЕС надалі та аналізуємо масштаби таких пошкоджень. Але попри усі явні та приховані складнощі, сонячні станції, як промислові, так і домашні, вірять в майбутнє ВДЕ та впевнені, що скоро зможуть продовжувати роботу уже в мирній та вільній від окупантів Україні.

Окрім того, важлива частина роботи АСЕУ в умовах війни – це допомога цивільному населенню та військовим. Вже запущені такі напрямки діяльності як допомога ЗСУ у виробах з металу, доставка великої кількісті генераторів для цивільних та лікарень завдяки європейським партнерам, організовано збір коштів за підтримки Асоціації та фонду в Чилі. І впевнені, що це тільки початок нашої волонтерської діяльності, адже оберти ми набираємо щоденно та вчасно реагуємо на суспільні потреби у нових реаліях.

Ми віримо, що енергетичне майбутнє для України ­­­­­– це збільшення частки ВДЕ, і війна тільки простимулювала рішучість подальших кроків у сприянні росту наших учасників, створюючи комфортні умови для зростання та підтримуючи партнерів в експортній діяльності. Ми прагнемо, щоб наші учасники якомога швидше виходили на міжнародну арену та займали провідні міжнародні позиції. І впевнені, що українські компанії мають цей потенціал.

Війна – це складний етап для української економіки та людей, але віра у перемогу надає впевненості, що сонячна індустрія буде продовжувати розвиватись, працювати на благо енергетичного сектору України та набере нових потужних обертів до поставлених цілей!

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори