Як встановити сонячні панелі на вашому даху

У попередніх блогах ми окреслювали різні причини, чому варто встановлювати сонячні панелі на дахах, але не менш важливо, щоб люди також знали, як це зробити. Наступний блог містить важливі аспекти, які споживачі повинні враховувати, щоб розширити свої можливості за допомогою сонячної PV.

Атестація монтажників

Одним із найважливіших елементів встановлення сонячної системи є вибір монтажників, які володіють необхідними знаннями та навичками для належного та безпечного встановлення сонячної системи на даху. У багатьох країнах існують програми сертифікації для монтажників сонячних батарей, тому бажано обирати компанію, яка сертифікована за цими програмами. Сертифіковані інсталятори можуть підвищити рівень якості вашого сонячного проєкту, який забезпечить вам душевний спокій щодо якості, ефективності та довговічності вашої установки.

Приклади програм сертифікації для інсталяторів:

США – NABCEP

Китай – SGS

Велика Британія – MCS

Франція – CERTISOLIS

Таким чином, важливо уважно вивчати сертифікати установників сонячних батарей, оскільки це допоможе гарантувати успіх та сталість сонячних проєктів.

Крім того, перевірених інсталяторів можна знайти, подивившись на членів сонячної асоціації певної країни чи регіону, багато з яких можна знайти на веб-сайті Global Solar Council, наприклад SER, MESIA, Solar Power Europe, Асоціація сонячної енергетики України та багато інших.

Існують інші сертифікати, на які слід звернути увагу, розглядаючи перехід на сонячну енергію, наприклад:

R2 – вказівка на можливість переробки даної панелі.

ROHS – Зобов’язання уникати використання небезпечних хімічних речовин і матеріалів у розробці відновлюваних джерел енергії.

Cradle to Cradle – зобов’язання щодо відповідального пошуку та управління відходами відновлюваних джерел енергії

Існує цілий ряд цих сертифікатів, які гарантують, що вибір споживача щодо використання сонячної фотоелектричної енергії є максимально стійким і екологічно чистим.

Правильне визначення розмірів відповідно до профілів споживання

Коли ви готові розпочати планування проєкту даху, виникають деякі основні запитання: скільки панелей вам потрібно? Яку потужність ви бажаєте встановити? Вам потрібен акумулятор?

Це всі важливі моменти, які слід враховувати, оскільки вони впливатимуть на вартість і розміри системи. Насправді, важливо, щоб дахові сонячні електростанції мали розмір відповідно до потреби, яку вони повинні задовольнити (беручи до уваги найближчі потреби в електроенергії в результаті більш широкої електрифікації, але уникаючи надмірних розмірів), щоб мінімізувати надлишкову енергію, яку потрібно подавати до мережі та зменшити інвестиційні витрати на сховище, максимізуючи потужність власного споживання.

Звичайно, під час розробки плану з інсталяторами вони проведуть дослідження будівлі, а також поточне та заплановане використання енергії та порівняють це з доступним ресурсом сонячної енергії у вашому регіоні. Потім вони розрахують кількість і розмір сонячних панелей, які вам знадобляться для задоволення всіх або частини вимог до електроенергії.

І навпаки, залежно від вашої області, ви можете використовувати інструменти, які дозволяють розрахувати сонячну генерацію, час окупності тощо, наприклад національний симулятор Чилі; або навіть досліджуйте IRENA SolarCity Simulator, який може надати детальну інформацію про виробництво енергії, час окупності та багато інших факторів, пов’язаних із сонячними установками в багатьох містах. Це робиться за допомогою супутникових зображень, які можуть оцінити територію, придатну для панелей, сонячне випромінювання на даній території, а також географічну орієнтацію та час піку сонця. Існує також низка програмних інструментів, розроблених спеціалізованими компаніями, які дозволяють виконувати комплексне моделювання.

Встановлення ефективних та якісних сонячних панелей для безпеки та довговічності

Сонячні панелі — це високотехнологічне обладнання, яке гарантує ефективне перетворення сонячної енергії в чисту та доступну електроенергію протягом тривалого часу, але все одно важливо знайти найкращі панелі для вашого проєкту, оскільки вони максимізують переваги, які ви можете отримати.

Виграш від власного переходу енергії

Усі сонячні панелі матимуть супровідний документ із специфікаціями систем. Важливими аспектами, на які слід звернути увагу, є рівень безпеки, рівень ефективності та довговічність.

Типова сьогодні сонячна панель має коефіцієнт перетворення енергії близько 20% і термін служби 30 років. Важливо перевірити ці цифри, щоб ви могли бути впевнені в продуктивності вашої установки. Також дуже корисно розуміти основні практики технічного обслуговування, які можуть максимізувати термін служби та продуктивність дахових систем.

Інтеграція з сонячною батареєю, електричною мобільністю та накопиченням енергії

Сонячна PV здатна зробити набагато більше, ніж дозволити вам користуватися чайником або не вмикати світло. Додатки до сонячних установок можна використовувати для максимізації переваг і створення нових можливостей.

Наприклад, установка теплової установки на сонячній енергії може використовувати сонячну енергію для опалення будинку та води на відміну від газового котла, створюючи значну економію з огляду на нестабільність і високі ціни на природний газ.

Ще один важливий аспект, який слід враховувати, — це встановлення батареї або іншого невеликого рішення для накопичення енергії в для підвищення ефективності проєкту. Зберігання енергії, виробленої сонцем, коли вона не використовується відразу протягом дня, дозволяє використовувати її вночі, наприклад, для обігріву будинку або зарядки електромобіля.

Дійсно, сонячні фотоелектричні установки на даху є найкращим способом включити використання електромобілів у наш спосіб життя та можуть значно здешевити зарядку. У поєднанні з акумулятором ви можете використовувати накопичену енергію протягом дня, щоб заряджати автомобіль під час простою та зменшити значну частину витрат. Крім того, як рішення для розробки, сам акумулятор електромобіля можна використовувати як систему зберігання побутової техніки, коли він підключений до домашньої мережі.

Стимули скорочують час окупності

Згодом сонячні батареї окупають себе завдяки економії, яку вони генерують на рахунках за електроенергію. Час окупності може залежати від витрат на енергію у вашому регіоні, а також від вашого рівня інсоляції та виробництва електроенергії, а також від того, як ви керуєте споживанням електроенергії. Але є багато схем заохочення, якими ви можете скористатися, щоб скоротити цей час, а це означає, що ви зможете швидше почати користуватися безкоштовною чистою енергією.

Уряди пропонують різноманітні стимули, які можуть допомогти скоротити час окупності установки, і дуже важливо розуміти, які існують у конкретній країні, плануючи сонячну установку на даху, щоб забезпечити найкращі економічні результати.

Ми говорили про заохочення в нашому блозі «Схеми заохочення та винагороди» та про форми, які вони мають, але ось деякі з основних інструментів:

Гранти. Уряд може запропонувати гранти, щоб дати людям можливість оплатити частину їхньої системи, а отже, зменшити інвестиції в проєкт.

Повернення CAPEX – Ви можете отримати відшкодування авансового капіталу, інвестованого в проєкт.

FIT – пільгові тарифи дозволяють вам продавати енергію в мережу і постійно отримувати вигоду від будь-якого надлишку від вашої сонячної системи.

Податкові пільги – Ви можете мати право на податкові відрахування в результаті використання відновлюваного джерела енергії.

Отже, у вас є багато речей, які слід враховувати, починаючи власний енергетичний перехід. Але все це дасть вам впевненість у тому, що ваша установка прослужить довго і справно функціонуватиме.

Global Solar Council сподівається, що ця серія блогів спонукала людей у всьому світі дізнатися більше про сонячну фотоелектричну енергію та про те, як вони можуть зробити свій внесок у стале майбутнє.

Сонце продовжує освітлювати майбутнє сонячної фотоелектричної енергії. Приєднуйтесь до переходу!

Джерело: https://www.globalsolarcouncil.org/how-to-get-solar-pv-on-your-roof/

 

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори