Юрій Остапенко: “Окупанти навмисно стріляли по СЕС”

У 2020 році Юрій Остапенко встановив у рідному Високопіллі на Херсонщині, на власному подвір’ї домашню СЕС потужністю 36 кВт. Зараз з 88 панелей, з яких складалася станція, 66 зруйновано. Також знищений інвертор.

«Я вклав у свою СЕС біля 30 тисяч доларів. Зараз це купа металолому,– говорить чоловік. – Гарантія на інвертор ще діє, але ж ніхто не береться його ремонтувати чи замінити, оскільки війна – це форс-мажор».

 

Всього на його подвір’я було вісім прильотів. Один снаряд потрапив у гараж, де знаходився інвертор, уламок пробив його наскрізь.

Пан Юрій розповідає, що в Бериславському районі було встановлено досить багато домашніх СЕС – понад сотню. Люди будували станції за власні гроші. Багато хто з них планував забезпечити собі більш-менш пристойний дохід на пенсії, продаючи електроенергію за «зеленим» тарифом.

Практично усі сонячні станції зазнали руйнувань.

«Таке враження, що СЕС цілеспрямовано знищували. Є станції з незначними пошкодженнями – достатньо буде замінити деякі панелі. А є такі, що зазнали дуже серйозних. Наприклад, станція мала потужність 50 кВт, а зараз в робочому стані лише 10 кВт»,– розповідає п.Юрій.

Разом з тим чоловік згадує, що СЕС їхню сім’ю дуже виручала. Проблеми з енергопостачанням почалися майже відразу, а домашня СЕС дозволяла користуватися всіма побутовими приладами.  Навіть після того, як станція була пошкоджена, він всеодно зміг налагодити мінімальне електропостачання: принаймні могли дивитися телевізор і заряджати мобільні телефони.

Поживши деякий час в окупації Юрій з дружиною виїхали. Щоб потрапити на неокуповану територію, довелось зробити коло в чотири тисячі кілометрів.  Зараз сім’я знову живе в своєму будинку, а п.Юрій намагається хоча б частково відновити потужність.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори