До 2030 року ЄС планує отримувати 42,5% енергії з сонця та вітру


У квітні  Європейський Союз досяг попередньої угоди щодо нових цілей у ВДЕ, що є важливим у боротьбі зі зміною клімату та припинення залежності від російського викопного палива.
Учасники Європейського парламенту та Ради погодилися, що до 2030 року ЄС з 27 країн зобов’яжеться отримувати 42,5% своєї енергії з відновлюваних джерел, таких як вітер і сонце, з потенційним збільшенням до 45%. Раніше ця мета становила 32%.

Учасники переговорів попередньо погодили більш амбітні галузеві цілі в транспорті, промисловості, будівництві та централізованому опаленні та охолодженні. Метою підцілей є прискорення інтеграції відновлюваних джерел енергії в секторах, де впровадження відбувається повільніше.

У 2021 році ЄС отримав 22% енергії з ВДЕ, але цей рівень значно відрізнявся між країнами. Швеція лідирує серед 27 країн ЄС із 63% часткою відновлюваної енергії, тоді як у Люксембурзі, Мальті, Нідерландах та Ірландії відновлювані джерела складають менше 13% від загального споживання енергії.

 

Швидкий перехід до відновлюваних джерел енергії має вирішальне значення, якщо ЄС хоче досягти своїх цілей щодо зміни клімату, включаючи юридично обов’язкову мету скоротити чисті викиди парникових газів на 55% до 2030 року порівняно з рівнями 1990 року.  Угода додала цілі для будівель і прагнула прискорити процес отримання дозволів для проєктів  у сфері відновлюваної енергетики.

Досягнення нових цілей вимагатиме величезних інвестицій у вітряні та сонячні електростанції, розширення виробництва відновлюваних газів і зміцнення європейських електромереж для інтеграції більш чистої енергії.

Європейська комісія заявила, що до 2030 року знадобляться додаткові інвестиції в розмірі 113 мільярдів євро (123 мільярди доларів) у відновлювану енергетику та водневу інфраструктуру, якщо країни ЄС хочуть припинити свою залежність від російського викопного палива.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори