АСЕУ представила практичні моделі впровадження СЕС для агробізнесу на Grain Storage Forum

У п’ятницю, 30 січня, голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський виступив з доповіддю на конференції Grain Storage Forum, присвяченій сучасним рішенням для зернової та аграрної інфраструктури.

Під час виступу було представлено три базові правові сценарії встановлення сонячних електростанцій, які вже реально працюють в Україні: СЕС для власного споживання без ліцензування, проєкти зі статусом активного споживача з продажем надлишків електроенергії, а також повноцінні генеруючі об’єкти з виходом на ринок. 

Окрему увагу було приділено юридичним моделям реалізації проєктів залежно від джерел фінансування – від класичних EPC-контрактів до corporate PPA та оренди СЕС без значних початкових інвестицій для агропідприємств.

У рамках дискусії учасники також розглянули ключові аспекти договорів, які мають критичне значення для бізнесу, зокрема питання землі та нерухомості, строки будівництва, ціноутворення, сервісне обслуговування, відповідальність сторін і умови викупу станцій. 

Окремо було наголошено на ролі СЕС у поєднанні з системами зберігання енергії, які дозволяють агропідприємствам підвищити енергетичну безпеку та знизити витрати на електроенергію.

«Для агробізнесу сонячна генерація – це вже не експеримент, а практичний інструмент з чіткими юридичними та фінансовими моделями. СЕС і системи зберігання енергії дозволяють зменшити витрати, підвищити автономність і прогнозованість енергоспоживання навіть в умовах обмежень у мережі», – зазначив Владислав Соколовський.

Також у межах форуму відбулися робочі зустрічі голови правління АСЕУ з учасниками конференції, присвячені практичним аспектам реалізації енергетичних проєктів для агросектору та потенційним колабораціям з партнерськими міжнародними спілками.

Асоціація сонячної енергетики України також рада була бачити серед учасників заходу партнера АСЕУ – компанію «Атмосфера».

Дякуємо організаторам Grain Storage Forum за змістовну професійну дискусію!

    Замовити зворотній дзвінок
    [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
    СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

    Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

      IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

      Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

        Догори