Ми вирішили дослідити, чи справді в Україні багато встановленої потужності СЕС в порівнянні з площею нашої країни на прикладі інших країн Європи.
Україна – одна з трьох найбільших країн Європи за площею.
Станом на 1 січня 2020 року в нашій країні було 5487 МВт встановлених сонячних потужностей. Чи багато це у співвідношенні до площі нашої країни?
Відповідь лежить у порівняльній площині.
Німеччина, що за площею вдвічі менша, розташована в одному й тому ж кліматичному поясі з Україною, має майже в 9 разів більшу встановлену потужність СЕС, ніж Україна (до речі, саме ці 49 ГВт суттєво допомогли досягти рівня виробництва 55% електроенергії, отриманої з ВДЕ в Німеччині за перше півріччя 2020 року).
А от Франція, яка дещо більша від України за площею, вже має майже вдвічі більше сонячної генерації та продовжує її розвивати.
Здавалося б, маленькі Нідерланди, що займають 1/15 площу України, мають на 20% більше сонячної генерації, ніж у нас.
Не треба забувати про Британію, яка більш ніж у два рази територіально менша за Україну і має менш сприятливі погодні умови для сонячної генерації – здавалося б, країна не придатна для масштабної генерації енергії з сонця – має аж 13,3 ГВт установленої потужності СЕС (у 2,5 рази більше, ніж в Україні). Так, понад як вдвічі більше.
Така потужність дозволяє Британії повністю відмовитися від традиційного для неї протягом трьох останніх століть вугілля й виробляти саме чисту енергію.
Тож, в такому контексті можна сміло стверждувати, що Україна явно має недооцінений потенціал для розвитку сонячної генерації.
Майже вся територія нашої держави придатна для встановлення сонячних електростанцій, і ми в АСЕУ віримо, що Україна не просто може наздогнати інші країни за масштабами встановленої потужності з відновлюваних джерел енергії, а й перевершити їх, за умови правильної та виваженої державної політики.
