«Укренерго» майже повністю розрахувалось по заборгованості за диспетчерські обмеження 2022р з виробниками ВДЕ

Оператор системи передачі «Укренерго» майже повністю погасив заборгованість 2022-го року за диспетчерські обмеження генерації з ВДЕ. Про це в коментарі для ExPro повідомив директор Асоціації сонячної енергетики Артем Семенишин.

«НЕК «Укренерго» майже повністю розрахувався за раніше застосовані диспетчерські обмеження до виробників ВДЕ протягом 2022-го року. Платежі за обмеження за січень 2023-го року також було виконано в повному обсязі, передусім завдяки своєчасним зусиллям Регулятора. Одне із болючих питань для галузі, яке тягнулось весь минулий рік, майже вирішено. Зі сторони галузі зеленої енергетики України можу сказати, що це нами розцінюється як позитивний сигнал і ми, сподіваємося, що поступово, за сприяння НКРЕКП та Укренерго, будуть вирішуватись й інші раніше накопичені питання», – повідомив Семенишин.

Як вказує Семенишин, загальний обсяг заборгованості за диспетчерські обмеження перед сектором відновлюваної енергетики складав понад 3 млрд грн за 2022 рік.

«Для погашення заборгованості частково було використано кошти із відповідного цільового кредиту, залученого минулого року НЕК «Укренерго» на погашення боргів», – додав Семенишин.

Раніше в ExPro повідомляли, що вже у лютому 2023-го року через сприятливі погодні умови та поступове зростання світлового дня збільшилась робота електростанцій з ВДЕ, особливо в «денні» години. В деякі періоди навіть застосовувались диспетчерські обмеження «зеленої» генерації.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори