Механізми стимулювання для розвитку сонячної енергетики

Стимули та високі ціни на енергію скорочують час окупності інвестицій у сонячну фотоелектричну енергію
Сьогодні, у більшості випадків у всьому світі встановлення сонячних фотоелектричних установок не потребує жодних стимулів. Дійсно, зрілість ринку сонячних батарей із значним скороченням витрат на установку за останні роки та високі ціни на електроенергію в багатьох країнах по всьому світу є основними стимулами для проникнення сонячної фотоелектричної системи. Однак за певних обставин, особливо для малих і середніх установок, розробка сонячної фотоелектричної системи все ще потребує певних стимулів для скорочення часу окупності та прискорення декарбонізації нашого суспільства. Це спонукало до створення різноманітних механізмів заохочення протягом багатьох років, які можуть принести користь споживачам у всьому світі. Незважаючи на те, що величезний потенціал сонячної енергії ще потрібно розкрити навіть на відносно зрілих ринках, їхній досвід може бути дуже корисним для ринків, що розвиваються, щоб визначити найкращі інструменти для стимулювання розгортання сонячної енергії. Давайте подивимося ближче.

Стимули є чудовим інструментом для скорочення витрат на встановлення сонячної фотоелектричної системи на даху, тоді як інші механізми пропонують винагороду за вироблену електроенергію та допомагають скоротити час окупності. Отже, сьогодні фотоелектричні сонячні панелі є ще зручнішими, оскільки дозволяють заощаджувати на високій ціні електроенергії в мережі, а також отримувати дохід.

Крім того, за допомогою інноваційних пакетів фінансування, податкових пільг і знижок на рахунки-фактури попередні витрати зменшуються, а виробники сонячної енергії можуть відразу почати економити на рахунках за електроенергію. Там, де немає стимулів, особливо для малих і середніх фотоелектричних установок, громадяни можуть вплинути на політиків, щоб вони запровадили їх для прискорення енергетичного переходу: більш щедрі там, де ринок зароджується; та різноманітніші там, де ринок зрілий.

Одним із найпоширеніших механізмів є пільговий тариф, за допомогою якого виробники сонячної енергії отримують фіксовану ціну протягом гарантованого періоду часу (зазвичай 15 або 20 років) за всю вироблену електроенергію (часто фіксована ціна вища за енергія, що вводиться в мережу, і менше для спожитої енергії). Дуже схожим механізмом є Feed-in Premium, за допомогою якого виробники сонячної енергії отримують фіксовану ціну за вироблену енергію та, крім того, можуть миттєво продавати електроенергію, вироблену та не спожиту власними силами, за ринковою ціною. Таким чином, пільгові тарифи та пільгові надбавки є стимулами, які пропонують винагороду за вироблену енергію, і це робить їх дуже хорошими інструментами для стимулювання зростання на ринках, що розвиваються.

Сьогодні на багатьох зрілих ринках великомасштабні сонячні фотоелектричні установки більше не потребують стимулів, але механізм пільгових тарифів (найчастіше з фіксованою ціною, нижчою за ринкову) у поєднанні з довгостроковими контрактами, гарантованими урядом, забезпечує прозорість, передбачуваність і безпеку, а отже, сприяє зниженню інвестиційних ризиків і розширенню доступу до фінансування. Це також загалом сприяє більш безперервному та стабільному розвитку ринків фотоелектричних сонячних батарей, водночас надаючи стимул для максимізації виробництва електроенергії з відновлюваних джерел – таким чином, для належного обслуговування сонячних фотоелектричних систем, щоб забезпечити високу продуктивність – оскільки тарифи на пільгові тарифи базуються на потужності.

З вищезазначених причин у багатьох країнах пільгові тарифи довели свою здатність стимулювати швидкий і масштабний розвиток сонячного фотоелектричного ринку, а також участь малих і середніх виробників сонячної енергії.

Матеріал підготовлено Global Solar Council

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори