Виконавчий директор АСЕУ Артем Семенишин прийняв участь у вебінарі на тему: “Розвиток водневої економіки в Україні”, який був організваний Українською Водневою Радою та присвячений обговоренню глобальних перспектив розвитку водневої економіки.
У своїй презентації пан Артем зосередив свою увагу на ролі сонячної енергетики у виробництві зеленого водню. У перспективі наступних 9 років використання зеленої енергії для виробництва водню стає більш конкурентноздатним у порівнянні з традиційними способами. LCOE за 1 МВт з 30-45 доларів буде скорочуватися до 14-18 доларів і це відповідає на питання виробництво якого водню буде переважати.
Також, прискорюючими факторами для розвитку зеленого водню є нові механізми фінансового податкування викидів CO2 і застосування CBAM, які зроблять максимально вигідним використання відновлюваних джерел енергії у виробництві кінцевої продукції, у тому числі і зеленого водню.
За даними McKinsey потенціал виробицтва водню з ВДЕ перевищує навіть технології, які містять мінімальне використання вуглецю для виробництва водню. Починаючи з 2025 року значно прискориться використання “зеленої” енергетики, що пов’язано зі скороченням вартості будівництва вітрових та сонячних електростанцій.
Директор АСЕУ запевняє, що майже вся територія України може ефективно генерувати сонячну енергію за допомогою СЕС, відповідно так само можливо розвивати зелений водень по всій Україні. Вартість «сонячного» водню вже сьогодні на 63% складається із вартості сонячної електроенергії, а до 2050 року ця частка зросте приблизно до 74%.
Також, Артем Семенишин зазначив, що світ переживає суттєву геополітичну трансформацію і центри впливу зміщюються, для України це можливість зміцнити свою енергетичну незалежність, переформатувати свою промисловість на більш сучасну. Разом з тим, Україна має великий транзитний потенціал і вдале розташування з точки зору географії, щоб забезпечувати зростаючі європейські ринки зеленим воднем.