Робоча зустріч Артема Семенишина з Міністром енергетики Германом Галущенко

Під час робочої зустрічі з Міністром енергетики Германом Галущенко, директор Асоціації сонячної енергетики України Артем Семенишин передав лист АСЕУ щодо заборгованості перед виробниками з відновлюваних джерел енергії та акцизу.

У листі Асоціація сонячної енергетики констатує факт нехтування державою та Урядом своїми зобов’язаннями щодо виплат заборгованості перед виробниками ВДЕ та формування нової. Державою також затягується процес впровадження зелених аукціонів і не затверджено квот, не виконано взяті на себе зобов’язання щодо незмінності законодавства для Виробників з ВДЕ, адже КМУ ініційовано законопроект N5600 щодо введення акцизу на продаж електроенергії з відновлюваних джерел, що може завдати додаткових збитків виробникам ВДЕ у розмірі від 3,6 млрд гривень щорічно. Також, досі не були затверджені індикативні цільові показники споживання електричної енергії, виробленої з відновлювальних джерел, згідно Директиви 2001/77/EC на 2021 рік та подальші роки.

Бездіяльність в питанні погашення заборгованості та її накопичення вже призвело до надзвичайно негативних іміджевих та інвестиційних наслідків для України. В такому разі ми ризикуємо опинитися в Іспанській ситуації, де 75% позовів інвесторів ВДЕ держава Іспанія програла та зазнала значно більших збитків через додатково сплачені судові збори, штрафи, пеню та неустойку – додають в Асоціації.
На сьогоднішній день вже декількома іноземними інвесторами ініційовано арбітражі проти України, до того ж, до Міністерства юстиції України надійшло більше 10 повідомлень міжнародних інвесторів щодо ініціювання спору в подальшому.

Асоціаціія сонячної енергетики України наголошує, що готова долучитись до спільного напрацювання шляхів виходу з кризи ВДЕ та увійти до складу відповідної робочої групи з метою надання рекомендацій, першочергово спрямованих на погашення заборгованості та своєчасне здійснення розрахунків з виробниками електроенергії з відновлювальних джерел та їх збереження в подальшому.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори