ПОДАЛЬША ДОЛЯ МЕТОДИКИ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ВІДКЛЮЧЕННЯ ВИРОБНИКАМ ВДЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕВІДОМОЮ

Із моменту звернення Асоціації сонячної енергетики України до Н К Р Е К П щодо необхідності прийняття методики, яка б визначала розмір та порядок компенсації підприємствам ВДЕ за диспетчерські обмеження виробників «зеленої» електроенергії, МИНУВ МІСЯЦЬ.
Упродовж місяця Регулятор не надав в публічній площині жодних коментарів з приводу прийняття Методики, не призначав ні слухань, ані консультацій, що викликає серйозні занепокоєння у всіх учасників ринку.
Питання правової регламентації Компенсації є пріоритетним для виконання гарантій Держави, передбачених Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробнтцтва електричної енергії з альтернативних джерел енергії” від 25 квітня 2019 року #2712-VIII. Саме так, від квітня 2019 року.
АСЕУ неодноразово попереджала, що зволікання з прийняттям механізму компенсації блокує інвестиції у ВДЕ і, взагалі, розвиток відновлюваних джерел енергії в Україні.
Адже з листопада 2019 року за командою оператора системи передачі, НЕК «Укренерго», виробники, які використовують відновлювальні джерела енергії, яким надані державні гарантії та встановлений стимулюючий «зелений» тариф, змушені зменшувати або повністю зупиняти виробництво електричної енергії, при цьому право на отримання компенсації на випадок обмежень передбачено Законом.
За оцінками Асоціації сонячної енергетики України, систематичні диспетчерські обмеження вже спричинили багатомільйонні збитки виробникам ВДЕ.
Вимагаємо від Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг якомога швидше прийняття методики, котра б визначала порядок компенсації підприємствам ВДЕ за диспетчерські обмеження.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори