Нарада НКРЕКП за участі представників Асоціації сонячної енергетики України

6 жовтня 2022 року відбулась нарада НКРЕКП за участю Владислава Соколовського — голови Правління АСЕУ, Сергія Кравчука — члена Правління АСЕУ, Ольги Савченко – керівниці Комітету з питань правового забезпечення галузі сонячної енергетики АСЕУ, Ірини Сказко – заступниці директора АСЕУ.

На зустрічі обговорювались загальні та болючі питання для галузі альтернативних джерел енергії, а також про підготовку до проходження осінньо-зимового періоду. Регулятор зауважив, що фактично енергетика переходить в «ручний» режим управління і ситуація з виплатами буде залежати від подальших успіхів ЗСУ, а також від можливості подальшої експортної діяльності.

Регулятор наголосив на важливості галузі ВДЕ та про її вагому роль в енергосистемі України. Окремо говорилось про ситуацію, в якій опинилась енергетична система загалом.

Присутніми учасниками підіймались питання:

• щодо постанови Верховного Суду, якою скасовано рішення НКРЕКП щодо формули з розрахунку частки відшкодування вартості врегулювання небалансів. Регулятор, Укренерго та Гарпок повідомили, що будуть приймати рішення після отримання роз’яснення постанови суду та способу її виконання, оскільки подальші дії будуть залежати саме від даних роз’яснень суду. Звучали припущення, що можливо буде розроблятись нова формула, яка повинна влаштовувати як виробників, так і Укренерго та Гарпок.

• щодо відшкодування збитків, завданих військовими діями, заміни обладнання, та урегулювання юридичних наслідків, які можуть мати за собою такі заміни. Регулятор висловив позицію, що підтримає законодавчі ініціативи, які будуть запропоновані профільними асоціаціями. Звертаємо увагу, що АСЕУ є ініціатором таких змін та вже готує відповідні напрацювання.

• щодо напрацювання змін до Постанови НКРЕКП «Про затвердження нормативно-правових актів, що регулюють діяльність гарантованого покупця та купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом та за аукціонною ціною» №641 від 26.04.2019р. Регулятор зазначив, що планують прийняти такі зміни до середини листопада 2022 року.

• Голова НКРЕКП звернувся до профільних асоціацій підтримати пропозицію щодо внесення до бюджетного законодавства вимоги про фінансування зеленого тарифу на 20% за рахунок державних коштів, обґрунтовуючи, що такі кошти зменшать навантаження на Укренерго. АСЕУ аналізує дану ініціативу з метою недопущення виникнення фінансових ризиків для виробників ВДЕ.

Питання щодо касування «зеленого тарифу» не підіймалось, проте Регулятор наголошував про пошук і напрацювання торгових стратегій, які б надали можливість виробникам бути конкурентоспроможними на ринку.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори