ЧОТИРИ ПРОФІЛЬНІ ВДЕ АСОЦІАЦІЇ НАДІСЛАЛИ ЛИСТ ДИРЕКТОРУ ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ» ЩОДО ЗАБОРГОВАНОСТІ

Асоціація сонячної енергетики України, Українська вітроенергетична асоціація, Європейсько-українське енергетичне агентство та Українська асоціація відновлюваної енергетики, що об’єднують понад 90% міжнародних та українських інвесторів у секторі відновлюваної енергетики в Україні звернулись до директора ДП «Гарантований покупець» щодо погашення наявної заборгованості перед виробниками ВДЕ.
В листі профільні Асоціації наголосили, що настанова НКРЕКП про направлення 50% коштів ДП “Гарантований покупець”, отриманих від НЕК “Укренерго”, на погашення заборгованості перед НАЕК “Енергоатом”, суперечить нормам Закону України №1510-VIII “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”.
Як передбачено Меморандумом про Взаєморозуміння, ДП «Гарантований покупець» мав би ще до кінця 2020 року, погасити 40% боргу перед ВДЕ генерацією. З цією метою НЕК «Укренерго» під державні гарантії отримав кредитні кошти. Якщо ДП “Гарантований покупець” за рахунок кредитних коштів, отриманих НЕК “Укренерго”, здійснить погашення “старого” боргу перед виробниками електроенергії з ВДЕ в меншому розмірі, ніж 40%, це, призведе до низки негативних наслідків, включно з невиконанням зобов’язань виробниками електричної енергії з ВДЕ за банківськими позиками, ініціюванням застосування положень про страхування політичного ризику в рамках фінансування МФО та арбітражних проваджень проти України за діючими Угодами про сприяння та взаємний захист інвестицій, а також за Енергетичною Хартією.

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори