Меморандум, який не збирались виконувати

9 червня 2021 року відбулась прес-конференція «Меморандум, який не збирались виконувати», за участі директора Асоціації сонячної енергетики України Артема Семенишина, глави Української асоціації відновлюваної енергетики Олександра Козакевича, директорки Європейсько-Українського енергетичного агенства Олександри Гуменюк та голови правління Української вітроенергетичної Асоціації Андрія Конеченкова. Конференція присвячена річниці підписання Меморандуму про Взаєморозуміння з Урядом України.

Були обговорені нагальні питання, що турбують усіх учасників ринку сфери ВДЕ. Зокрема, неодноразово спікерами підіймалося питання про зареєстрований законопроект №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» та порушення норм Закону №810, який гарантує збереження умов для інвесторів.

Артем Семенишин повідомив, що Асоціація сонячної енергетики України надіслала лист до Секретаріату Енергетичного співтовариства (Energy Community) з приводу того, що введення акцизу може загрожувати виконанню зобов’язань України по відновлюваним джерелам енергії і порушить зобов’язання перед інвесторами, що призведе до міжнародних арбітражів. Було зазначено про нову тенденцію, щодо позовів проти НКРЕКП за норми і постанови, які погіршують стан виробників. Це все призводить до створення глобального негативного інвестиційного іміджу абсолютно в усіх сферах економіки, і мова йде не тільки про енергетику.

Також, обговорювались питання арбітражів та заборгованостей: 34% за 2020 рік попри те, що частина цих коштів мала бути виплачена до кінця минулого року, а також 9% вже за 2021 рік.
«Зобов’язання, які були прописані у Законі, не були виконані – до листопада 2020 року Кабінет Міністрів України мав ініціювати законопроект про ОВГЗ, і можемо констатувати, що такий законопроект не був зареєстрований, відповідно ми не бачимо джерел для виплат заборгованості за минулий рік і недопущення заборгованості у цьому році.
За підрахунками Європейської Бізнес Асоціації введення акцизу призведе до того, що виробники «зеленої» енергії щороку будуть нести збитки в розмірі 1,63 млрд. грн», – заявив директор Асоціації сонячної енергетики.

Переглянути виступ Артема Семенишина ➡️ https://youtu.be/l-g-mVMDz0g
Переглянути відео прес-конференції ➡️ https://www.youtube.com/watch?v=mTgY0V8UGTw

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори