Стаття: “Перешкоди гарантовано”

У новому випуску, спеціально для Юридична практика, директор Асоціації сонячної енергетики України Артем Семенишин та партнер ЮФ Altelaw, Голова правового комітету АСЕУ Ольга Савченко опублікували статтю “Перешкоди гарантовано”.

Наприкінці березня 2020 року у сфері відновлюваної енергетики виникла перша серйозна криза неплатежів. Держава в одностороньому порядку ретроспективно змінила умови договорів і знизила тарифи, найбільше для сонячних станцій, гарантувавши відновлення виплат в повному обсязі, чого так і не сталося. Судовий розгляд доволі простих дебіторських спорів, із “Гарантованим покупцем”, ініційованих виробниками з ВДЕ, який перетворився на виклик для судової системи й тест на здоровий глузд для енергетичної галузі.

У даній статті експерти пропонують проаналізувати, які процесуальні стратегії використовувалися проти виробників із ВДЕ, що призвело до затягування часу для розрахунків за відбущену електроенергію вже за відкритими виконавчими провадженнями.
Які саме дії вчинялися:

 • Неявка представників “Гарантованого покупця” на перше судове засідання,як результат перенесення засідання з обгрунтуванням щодо дотримання карантинних умов.
 • Несвоєчасне подання документів, що відтермінувало дату засідання ще на місяць.
 • Залучення третіх осіб, таких як Кабінет Міністрів України, НКРЕКП, НЕК “Укренерго”.
 • Відмова “Гарантованого покупця” сплачувати судовий збір, без якого процесульний рух неможливий.
 • Оскарження відмови в розстроченні виконання судового рішення.

У результаті, станом на початок листопада 2021 року подано понад 150 позовів виробників із ВДЕ до «Гарантованого покупця» на суму майже 1,7 млрд грн. З них апеляційною інстанцією підтримано повністю 48, задоволено частково 20 (причиною для часткового задоволення є різне тлумачення статті 233 ЦК). Верховним Судом розглянуто та залишено, як і раніше, рішення першої інстанції або постанову другої за 5 позовами. Сума судового збору, сплаченого «Гарантованим покупцем» безповоротно до державного бюджету у першій та другій інстанціях, становить понад 23,8 млн. грн

  Замовити зворотній дзвінок
  [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
  СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПАРТНЕРОМ АСОЦІАЦІЇ ЛЕГКО!

  Будь ласка, заповніть заявку на участь в Асоціації та ми в найкоротший термін зв’яжемось з Вами

   IT IS EASY TO BECOME A PARTICIPANT AND PARTNER OF THE ASSOCIATION!

   Please fill in the application for participation in the Association and we will contact you as soon as possible

    Догори